Fiat Fullback 2019 Tanıtım ve Özellikleri

fiat-fullback

Fiat'ın Mitsubishi L200 modeli ile aynı kasayı paylaşan yeni pick-up modeli Dubai'de tanıtıldı.

Ülkemiz otomotiv pazarında yerli kullanıcının en fazla rağbet ettiği markalardan biri olan Fiat. Gerek pratik kullanım özellikleri, gerek İtalyan tasarımına ülkemizde duyulan sempati, kullanıcıyı alım noktasında Fiat markasına yönlendiriyor. Fiat, diğer modellerde olduğu gibi, pikap modellerde de rakipleriyle iddialı bir yarış sürdürüyor. Pikap modellerin tüm dünyada, özellikle profesyonel hayatta çokça tercih edilen, pratik, kullanışlı bir araç modeli olması, sektörün tüm aktörlerini olduğu gibi Fiat yetkililerini de bu alanda harekete geçmeye sevk ediyor.

Fiat Fullback, adını amerikan futbolundaki bir oyun pozisyonundan alan pick-up, Fiat markasına gösterilen ilgiden payını alıyor. Taşıyıcı pikap bir araca ihtiyaç duyanlar için Fiat Fullback model, tek ve çift kabinli gövde seçenekleriyle sunuluyor. 1045 kg yükleme kapasitesi bulunuyor. Standart donanımda 4x4 aktarma sistemine sahip. Aracın uzunluğu 5285 mm iken, genişliği 1815 mm ve yüksekliği ise 1780 mm. 3000 mm dingil mesafesi bulunuyor.

Oldukça şık dış görünüşe sahip modelde, arkaya doğru uzayan far grubu, kıvrımlı cam tasarımı, ayrıca kıvrımlı yükleme alanı fark yaratıyor. Ön panjurları, tampon ve jant yapısı kendine özgü bir tasarım zevkini yansıtıyor.
Fullback’in iç tasarım özelliklerine daha yakından bakıldığında ise; konfor ve güvenliği bir arada barındırdığı görünüyor. Koltukları kaliteli ve özenli bir döşemeye sahip. Bu özellik, zorlu arazi koşullarında dahi sürücüye rahatlık kazandırıyor. Direksiyon üzerindeki Fiat logosu iç yapıya şıklık katıyor. Orta konsolda ise dokunmatik ekran bulunuyor. Araç iki farklı kargo alanı seçeneği içeriyor; 1.5 metrelik ve 2.0 metrelik. Böylece yük taşıma kapasitesi 1100 kg’a kadar çıkabiliyor. Performansına gelince, bir pikaptan beklenen maksimum performansı sağladığı gözlemleniyor.

Fiat Fullback profesyonel ihtiyaçlara olduğu kadar günlük kullanım ihtiyaçlarına da hitap ediyor. Araç gerek iç gerekse dış tasarımıyla Fiat ürün gamının diğer üyelerine uyum gösteriyor, alışıldık Fiat şıklığını yansıtıyor. Fiat Fullback, Avrupa ülkelerinde olduğu kadar Ortadoğu ve Afrika ülkelerinde de ilgi görüyor.

Fiat Fullback Motor Seçenekleri
Fullback'te 2.4 litre 150 hp ve 180 hp olarak iki farklı turbo dizel motor gücü bulunuyor. Diğer teknik özelliklerine baktığımızda; 6 ileri manuel şanzıman ve 5 ileri otomatik şanzıman, 2WD ve 4WD seçenekleri dikkat çekiyor. Motoru 2.4 litre hacimle 16 valve 4 silindirli 132 beygir 202 nm tork güç üretiyor.Kullanıcıları modelde en fazla, ürettiği güce nispetle yakıt tüketiminin makul düzeyde olmasından övgüyle bahsediyor.

Fiat Fullback Görselleri

fullbackfullbackfullbackfullback
fullbackfullbackfullbackfullback
Fiat Fullback 2019 Tanıtım ve Özellikleri Fiat Fullback 2019 Tanıtım ve Özellikleri Reviewed by Bilgi Mahzeni on 3/04/2016 Rating: 5

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.