Poyraz Karayel Dizi OyuncularıPoyraz Karayel, Limon Film imzalı ve yapımcılığını Hayri Aslan'ın üstlendiği senaryosunu Ethem Özışık'ın yazdığı, yönetmenliğini Çağrı Vila Lostuvalı ve Osman Taşcı'nın yaptığı, başrollerini İlker Kaleli, Burçin Terzioğlu ve Musa Uzunlar'ın paylaştıkları televizyon dizisi.

Konusu
Kayınpederi tarafından oğlundan ayrı bırakılan eski bir polisin oğlunu almak için mafyanın içine girmesini anlatan Poyraz Karayel ,iftira atılarak meslekten atılan eski bir polistir. Emniyet Amiri'yle yaptığı anlaşma sonucu, oğlunu kayınpederinden almak için mafyanın içine girmeyi kabul eder. Bu arada tanışıp aşık olduğu Ayşegül'ün, yanına girdiği patronu Bahri Umman'ın kızı olduğundan habersizdir. Ardından Ayşegül'ün Bahri'nin kızı olduğunu öğrenir. İlerleyen bölümlerde emniyet amiri Mümtaz ile kayınpederinin kendisine tuzak kurduğunu ve meslekten onun yüzünden atıldığını öğrenir. Mümtaz'a emri veren asıl patronun ise kayınpederi Ünsal olduğu ortaya çıkar. Bu arada Bahri, kızı Ayşegül ve adamı Poyraz'ın beraber olduklarını öğrenir. İşler iyice çığrından çıkar.

Dizinin ikinci sezonunda ise Poyraz ve diğer karakterlerin aslında üvey babası olduğunu öğrendiği İsmail Karayel, sonradan ortaya çıkan babası Adil Topal ve kardeşi Neşet Topal ile yaşadığı maceralar anlatılır.

Dizinin üçüncü sezonunda Poyraz'ın iki yıldır ortaya çıkmaması herkesi derinden sarsmıştır. Poyraz'ın girişimciler ve istihbarat ile yaşadığı maceralar anlatılır.

Oyuncu Kadrosu
- İlker Kaleli
- Burçin Terzioğlu
- Musa Uzunlar
- İlker Aksum
- Funda Eryiğit
- Hare Sürel
- İdil Fırat
- Ali İl
- Celil Nalçakan
- Cem Cücenoğlu
- Murat Daltaban
- Ayda Aksel
- Ata Berk Mutlu
- Ece Özdikici
- Gülçin Hatıhan
- Atsız Karaduman
- İsmail Düvenci
- Emirhan Akbaba
- Utku Ateş

Bölüm Sayısı : 82
Yayın Tarihi : 07 Ocak 2015
Bitiş Tarihi : 01 Mart 2017

Poyraz Karayel Dizi Oyuncuları Poyraz Karayel Dizi Oyuncuları Reviewed by Bilgi Mahzeni on 1/24/2017 Rating: 5

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.